Historie pacjentów

Co poruszyło Marię, 75?

Maria jest starszą osobą, niewinny upadek spowodował u niej złamanie kości udowej. Po wypadku kobieta godzi się z koniecznością korzystania z kul ortopedycznych oraz ograniczoną sprawnością ruchową. Koleżanka namawia Marię do udania się po pomoc do fizjoterapeuty.

Jako fizjoterapeuci wiemy, że #FizjoterapiaPorusza – zmienia nie tylko ciało, ale i umysł. Pamiętajmy, że brak wprowadzenia rehabilitacji u osób po urazach może skutkować trwałą utratą sprawności fizycznej. Prawidło zaplanowana fizjoterapia jest szczególnie istotna po urazach u osób starszych. Poznajcie Marię – bohaterkę trzeciego spotu kampanii społecznej promującej nasz zawód!

Maria jest aktywną starszą osobą. Podczas jednego ze spacerów kobieta niefortunnie upadła i złamała szyjkę kości udowej. Kobieta kilka miesięcy wracała do zdrowia, porusza się przy pomocy kul oraz dręczy ją spadek sprawności ruchowej. Koleżanka zachęca Marii do skorzystania z pomocy fizjoterapeuty. Początkowo kobieta jest sceptycznie nastawiona do rehabilitacji, postanawia jednak spróbować.

Marii pomaga fizjoterapeuta Łukasz, który prowadzi z nią regularną fizjoterapię. Kobieta zgodnie ze wskazaniami fizjoterapeuty sumiennie ćwiczy również w domu. Regularna rehabilitacja sprawia, że Maria odczuwa poprawę oraz zaczyna stopniowo odzyskiwać sprawność ruchową sprzed wypadku…

Udostępnij filmik

Czy Twoja historia jest podobna?

Znajdź pomoc już dziś!