Fizjoterapia
porusza

Pierwsza w Polsce kampania społeczna promująca fizjoterapię.

Co to jest?

Co to jest fizjoterapia?

Fizjoterapia to leczenie ruchem. Metoda stosowana od wieków, dziś towarzyszy nam w nowoczesnej wersji. Taka terapia nie zawsze od początku zdobywa zaufanie pacjentów, bo wymaga od nich zaangażowania i współpracy.

Czytaj więcej

Nasz cel

Co chcemy przekazać?

Celem kampanii jest promocja fizjoterapii i pokazanie jej możliwości. To, że dziś nie jest dodatkiem do leczenia, a jego istotną częścią oraz że może być inspiracją do zdrowego stylu życia. Zależy nam na zdobyciu zaufania pacjentów i budowaniu prestiżu zawodu fizjoterapeuty.

Czytaj więcej

50% Polaków nigdy nie korzystało z usług fizjoterapii, a blisko 5% nawet nie wie, czym ona jest.

Historie pacjentów

Co poruszyło Marię, 75?

Maria jest starszą osobą, niewinny upadek spowodował u niej złamanie kości udowej. Po wypadku kobieta godzi się z koniecznością korzystania z kul ortopedycznych oraz ograniczoną sprawnością ruchową. Koleżanka namawia Marię do udania się po pomoc do fizjoterapeuty.

Udostępnij filmik

Historie pacjentów

Co poruszyło Anię, 27?

Praca biurowa i siedzący tryb życia powodują u Ani uciążliwe bóle kręgosłupa. Dziewczyna decyduje się poszukać pomocy u fizjoterapeuty.

Udostępnij filmik

Historie pacjentów

Co poruszyło Szymka, 12?

Szymek jest mało aktywnym dzieckiem. Zapracowany ojciec nie zauważa problemów syna. W szkole chłopak unika zajęć sportowych, a czas wolny najchętniej spędza przed ekranem konsoli…

Udostępnij filmik

Program profilaktyczny

Dla seniora

Krajowa Izba Fizjoterapeutów w ramach programu „Aktywny senior w domu”, realizowanego wspólnie z Ministerstwem Zdrowia, przygotowała dla Państwa zestaw bezpiecznych ćwiczeń, który przekazujemy Państwu z nadzieją, iż ułatwią one funkcjonowanie w trudnych chwilach.

Program profilaktyczny

Dla pracownika biurowego

Krajowa Izba Fizjoterapeutów wraz z Ministerstwem Zdrowia, w ramach programu „Aktywna przerwa w pracy”, przygotowała zestaw kilkunastu ćwiczeń do codziennego wykonywania w miejscu pracy czy w domu.

Czy Twoja historia jest podobna?

Znajdź pomoc już dziś!